Szkolenie z zakresu ustaleń granic – 03.03.2017

Dnia 3 marca 2017 r. odbyło się szkolenie z zakresu ustaleń granic nieruchomości zorganizowane przez Nowosądeckie Stowarzyszenia Geodetów. Miejscem spotkania dzięki uprzejmości pani Dyrektor Joanny Wituszyńskiej była sala w Gimnazjum Nr 2 w Nowym Sączu przy ul. Szkolnej 7. Szkolenie było skierowane do geodetów wykonujących prace z zakresu ustaleń przebiegu granic. Obecnych było ok. 60 osób, co dowodzi dużego zainteresowania, jak i złożoności zagadnień z jakim geodeci muszą się zmierzyć w trakcie wykonywania tego typu prac.

Szkolenie przygotowali i poprowadzili Członkowie Zarządu Nowosądeckiego Stowarzyszenia Geodetów: mgr inż. Jacek Podgórski – geodeta uprawniony, biegły z zakresu geodezji oraz mgr inż. Jadwiga Sołtys – Liber – geodeta uprawniony. Szkolenie w głównej mierze obejmowało zagadnienia związane z ustalaniem przebiegu granic.  Podczas szkolenia poruszono również tematykę związaną z wznawianiem znaków granicznych, rozgraniczaniem oraz przyjmowaniem przebiegu granic. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie szkoleniem w najbliższym czasie zostaną zorganizowane kolejne.

Materiały szkoleniowe są do pobrania na stronie internetowej NSG w zakładce: POLECAMY_Do pobrania.

ZEBRANIE CZŁONKÓW NOWOSĄDECKIEGO STOWARZYSZENIA GEODETÓW

Po szkoleniu i krótkiej przerwie odbyło się zebranie Członków Nowosądeckiego Stowarzyszenia Geodetów. Omówiono bieżące problemy środowiska m.in. wydłużający się czas oczekiwania na weryfikację operatów technicznych, weryfikowanie operatów poza kolejnością wpływu oraz problem jakości wykonywania usług przez niektóre firmy geodezyjne. Członkowie podjęli decyzje o kierunku dalszych działań mających na celu poprawę sytuacji. Chęć przystąpienia w szeregi Stowarzyszenia zadeklarowały cztery osoby: Teresa Bochenek, Maria Kordys, Aleksander Hodurek i Edward Jankosz.

Zdjęcia ze spotkania