Zebranie zarządu NSG 06.02.1017

W dniu 06 lutego 2017 r. odbyło się Zebranie Zarządu Nowosądeckiego Stowarzyszenia Geodetów. W trakcie spotkania omówiono wstępnie tematy do poruszenia na spotkaniu z wicestarostą Antonim Koszykiem zaplanowanym na przełom lutego i marca 2017 r. Zdecydowano aby na to spotkanie zaprosić również zainteresowanych geodetów, nie tylko członków NSG.

Przedyskutowano wyniki spotkania z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego p. Januszem Golcem, które odbyło się 27 stycznia 2017 r. Na prośbę Inspektora odbędzie się jeszcze jedno spotkanie, na którym ostatecznie zapadną ustalenia co do zasad i formy składania przez geodetę informacji o zgodności posadowienia obiektów budowlanych z pozwoleniem na budowę.

Zaplanowano szkolenie (termin zostanie podany) z zakresu podziałów nieruchomości, ustaleń granic i rozgraniczeń. Zapadła decyzja o kontynuowaniu prac związanych z ujednoliceniem zasad kompletowania operatów technicznych (sprawozdania techniczne). Pracami zajmie się Zespół do spraw współpracy z PODGiK. Podjęto również decyzję o uczestnictwie przedstawicieli NSG w Kongresie Geodetów Polskich, który odbędzie się w dniach 23-25 marca 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim.